KOREPETYCJE +48(0) 519 759 169
PRACA    EN

EDUKACYJNA NIANIA


AKTYWNE WSPOMAGANIE EDUKACJI TWOJEGO DZIECKA Podstawowymi założeniami projektu EDUKACYJNEJ NIANI jest rozwijanie indywidualnych predyspozycji dziecka w oparciu o program metodyczny prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.Blok zajęć edukacyjnych opiera się tematach pomagających uzyskać orientację w przestrzeni oraz zbudować intuicję geometryczną. Cały program kształcenia zawiera elementy kształtowania umiejętności społecznych naszych podopiecznych, wdrażania dzieci do pojmowania prawidłowości i korzystania z nich w rozbudowywaniu umiejętności matematycznych oraz naukę liczenia poprzez wspomaganie dzieci nauką operacyjnego oraz przyczynowo – skutkowego rozumowania.

shadowed image

1. Opieka podczas spotkań biznesowych i kolacji w ciągu dnia oraz w nocy – niania 24h.

2. Wsparcie w codziennych obowiązkach – odbieranie z przedszkola, odgrzanie posiłku.

3. Aktywna i kreatywna opieka do czasu powrotu rodzica.

Nasze edukacyjne nianie w kreatywny sposób nauczają matematyki, przyrody czy też języka angielskiego, rozwijając przy tym wyobraźnię oraz logiczne myślenie Twojego dziecka. Dla najmłodszych pociech przygotowują liczne gry planszowe, dzięki którym dzieci w prosty i zrozumiały sposób mogą przyswoić sobie początkowe elementy nauki. Przykładowe, edukacyjne zabawy poniżej.


PROGRAMY ROZWOJOWE EDUKACYJNEJ NIANI


Cztery kolory, niebieski, zielony, pomarańczowy i czerwony, zapewniają prawidłową stymulację psycho-ruchową Twojego dziecka. Każdym kolorem oznaczono tematycznie dni, w których oprócz spędzania chwil na powietrzu poznamy otaczający świat.

shadowed image

1. Kolorem niebieskim oznaczono czas poświęcony łamigłówkom i zabawom matematycznym.

2. Kolor zielony oznacza dzień przyrody – poznawanie rodzajów roślinności rosnącej w okolicach. Rozpoznawanie drzew na podstawie kształtu liścia nie jest takie proste!

3. Dzień historyczny to kolor pomarańczowy. W Państwa okolicy na pewno można znaleźć wiele pomników i tablic upamiętniających ważne wydarzenia. Jest to ważny element rozwojowy młodych naukowców – poznawanie dziedzictwa kulturowego jest niezwykle ciekawe. Razem z wychowawcą stwórzcie mapę swoich odkryć.

4. Englishmaniai nieodzowny kolor czerwony zapraszają na zabawy językowe.DOMINO MTEMATYCZNE

Rozwijanie matematycznych uzdolnień dzięki naszemu MATEMATYCZNEMU DOMINO to wspaniała zabawa. Jest to jedna z wielu naszych autorskich gier dostosowana do każdego poziomu edukacji. Każda kolejna kostka domina musi być sumą obrazków (owoców) z poprzedniej kostki lub różnicą rysunków. Młody uczestnik zabawy musi sam dojść do wniosku czy należy dodać (zsumować) czy zabrać (odjąć) liczbę obrazków, mając na uwadze, że maksymalna ilość elementów, która pojawia się na kostce to sześć. Dla przykładu – dodanie pięciu gruszek i trzech bananów da nam liczbę osiem. Niestety nie mamy takiej kostki domina więc w końcowym finale musimy nasze owocki odjąć od siebie.
shadowed image

Gra może być rozbudowana o naukę mnożenia i dzielenia dla starszych podopiecznych. Zamiast kolorowych obrazków pojawią się cyferki. Obecnie bardzo duży odsetek dzieci ma problemy z tabliczką mnożenia i interpretacją zadań matematycznych. Zabawa obrazkami, kolorami i schematami potrafi w bardzo efektywny sposób naprowadzić dziecko na pojmowanie pewnych zależności oraz rozbudowywać logiczne myślenie.


BASIC ENGLISH – match the words

Jest to gra łamiąca bariery językowe u dzieci. Słownictwo dopasowane jest odpowiednio do zaawansowania oraz dobierane jest tematycznie.


shadowed image

Jednego dnia pojawią się słówka dotyczące zwierzątek, drugiego dnia tematyka obejmować może części ciała lub kształty. Zasada jest bardzo prosta, ale jakże skuteczna. W kilka dni pozwala na opanowanie słownictwa, których nawet wielu dorosłych nie pamięta z młodzieńczych lat. Dziecko musi jedynie dopasować odpowiedni obrazek do słówka, po wcześniejszym zapoznaniu się z nimi wraz ze swoim nauczycielem.

Urozmaiceniem gry dla starszych dzieci jest rozbudowa oraz stworzenie własnych zestawów zawierających proste zwroty i sformułowania. Osłuchanie się z językiem i próby samodzielnego czytania na głos oraz powtarzania słówek przyczynią się do pokonania blokady językowej – wypowiadajac na głos pojedynczych słów lub wyrazów.


To tylko niektóre z naszych proponowanych zabaw. Każda EDUKACYJNA NIANIA dopasuje odpowiednio gry pod względem wieku oraz poziomu zaawansowania. Kolorowe plansze do zabawy i duża porcja uśmiechu i serdeczności przekona każdego malca do rozwijania swoich uzdolnień i do aktywnego spędzania czasu pod nieobecność rodziców.